کارا ماشین

دستگاه تزریق گاز تک خروجی اتومات شیشه دوجداره

دستگاه تزریق گاز تک خروجی اتومات شیشه دوجداره
از جمله موارد مهمی که بر روی کیفیت پنجره های دوجداره تأثیر دارد، بعد از نوع شیشه های مصرفی، شیوه تولید این محصولات است. با استفاده از دستگاه تزریق گاز تک خروجی اتومات، محصول نهایی به بهترین شکل ممکن عایق می گردد.
در حقیقت، برای جلوگیری از به هدر رفتن انرژی هنگام استفاده از شیشه های دوجداره، به کارگیری از یک سری ماشین آلات مخصوص در خط تولید مانند دستگاه تزریق گاز، ضروری شمرده می شود.

معرفی دستگاه تزریق گاز تک خروجی و انواع آن

دستگاه تزریق کننده گاز، یکی از ملزومات اساسی در صنعت تولید شیشه دوجداره به شمار می رود و یک راهکار مؤثر به منظور تشخیص وجود گاز آرگون در این محصولات است. این نمونه تجهیزات مجهز به یک ورودی از منبع گاز و یک الی هشت عدد خروجی هستند.
به طور کلی دستگاه های تزریق گاز تک خروجی شیشه دوجداره، در دو مدل تولید می گردند:

1. دستگاه تزریق گاز تک خروجی اتومات

این مدل ها مجهز به PLC هستند، یعنی بعد از محاسبه حجم و فضای مابین دو شیشه، میزان گاز مورد نیاز برای تزریق را مشخص می ‌نمایند. این نوع دستگاه تزریق گاز، از دقت بالایی برخوردار بوده و کیفیت محصول نهایی را تضمین می کند.

2. دستگاه تزریق گاز تک خروجی دستی

نوع دستی دستگاه تزریق گاز شیشه دوجداره، از قیمت مناسب تری نسبت به اتومات برخوردار است. اپراتور با تنظیم مدت زمان تزریق گاز به صورت دستی، خروجی دستگاه را کنترل می کند. دستگاه مجهز به شیرهای مکانیکی بوده که با قطع و وصل کردن آن ها، گاز را وارد شیشه می کند. باید گفت که برای تشخیص وجود گاز آرگون در شیشه دوجداره پس از اتمام عملیات تزریق، این مدل دقت پایین تری به نسبت مدل اتوماتیک دارد.
هر کدام از مدل های اتومات و دستی دستگاه تزریق گاز، بسته به نوع و میزان مصرف تولید کننده قابل خریداری هستند. البته ناگفته نماند که انتخاب دستگاه های تزریق گاز اتومات با توجه به کارایی فوق العاده ای که دارند و تضمین کیفیت نهایی محصولات، امری منطقی تر به نظر می رسد.

ویژگی های دستگاه تزریق گاز تک خروجی اتومات شیشه دوجداره

استفاده از دستگاه تزریق گاز در کارگاه های ساخت انواع شیشه های دوجداره و چند جداره استاندارد و باکیفیت، بسیار حائز اهمیت است. این سری ماشین آلات شیشه دوجداره، وظیفه مهم تزریق گازی مانند آرگون را به داخل شیشه ها، بر عهده دارند.
از آنجایی که ضریب انتقال حرارت با گاز آرگون 1.1 و بدون گاز آرگون 1.4 است، تزریق این گاز به داخل شیشه دوجداره، باعث می شود تا احتمال وجود رطوبت در هوای باقیمانده درون شیشه، پایین آید.
پس با توجه به اهمیت مبحث تزریق گاز در شیشه دوجداره، می توان نتیجه گرفت که انتخاب دستگاه مناسب با کارایی خوب، می تواند یک سرمایه گذاری عالی در درازمدت، برای افراد فعال در این حوزه باشد.
از جمله مشخصه های دستگاه تزریق گاز تک خروجی، می توان به موارد زیر اشاره کرد:
دارای برنامه تخلیه هوا و تزریق گاز آرگون در یک واحد زمانی جهت شیشه دوجداره
امکان ذخیره و ثبت اطلاعات در پنجره هایی که مصرف بالایی دارند
دارای سیستم خودکار و قطع تزریق همزن با اتمام گاز آرگون داخل کپسول
دارای سیستم هوشمند تست تزریق دستگاه
گارانتی و خدمات پس از فروش
گفتنی است که دستگاه تزریق گاز تک خروجی اتومات و مجهز به سنسور، به دلیل داشتن پمپ برای خروج هوا، تزریق گاز به داخل شیشه و سیستم قطع کن بعد از تزریق کامل، در تشخیص وجود گاز آرگون در شیشه دوجداره نیز بسیار کاربردی و موثر است.
طرزکار این دستگاه بدین صورت بوده که ابتدا میزان گاز ورودی به درون شیشه ها با توجه به ضخامت و ابعاد شیشه ها توسط دستگاه به صورت خودکار محاسبه می گردد. سپس با تزریق گاز از یک طرف و خروج هوا از سمت دیگر، این عملیات پایان می یابد.
توجه داشته باشید که مقدار تزریق باید حدود ۹۰ درصد از حجم فضای خالی بین دو شیشه باشد، تا دستگاه وظیفه خود را به بهترین نحو انجام دهد. در صورتی که با گذشت زمان، این مقدار به حدود 70 درصد برسد، محصول نهایی کارایی خود را از دست خواهد داد.

نکات مهم هنگام کار با دستگاه تزریق گاز اتومات

همانطور که گفته شد دستگاه های اتومات تزریق گاز شیشه دوجداره طول، عرض و ضخامت اسپیسر و پس از آن مقادیر و زمان لازم جهت تزریق گاز آرگون را محاسبه می کنند. در نهایت پس از اتمام این عملیات، تزریق گاز قطع می گردد.
در نوع پیشرفته تر دستگاه، سنسورهایی در محل خروجی گاز تعبیه شده اند که پس از پر شدن گاز، تزریق را متوقف می کنند. البته در این شرایط هم با به وجود آمدن جریان های گردابی در داخل شیشه، امکان این که به طور کامل گاز به درون شیشه تزریق نشده باشد، وجود دارد. در حالی که سنسور، شیشه را پر تلقی می کند.
مهم ترین نکته ای که می توان در خصوص تزریق گاز آرگون به داخل شیشه های دوجداره مطرح کرد، انجام گرفتن دو عملیات تزریق و تخلیه به طور همزمان است. همچنین دبی ورودی و خروجی نیز باید یکسان باشد؛ در صورتی که دبی گاز وارد شده به شیشه بیشتر از میزان خروجی هوا باشد، شیشه دوجداره محدب یا قوس دار خواهد شد.
البته باید این موضوع را هم بدانید که گاز آرگون به علت چگالی بیشتری که نسبت به هوا دارد، در کف شیشه می نشیند. لذا تزریق این گاز از سوراخ پایینی شیشه انجام شده و هوا از قسمت بالای آن تخلیه می گردد.
طبق استاندارد اروپا، مناسب ترین مقدار گاز تزریق شده در شیشه دوجداره را به طور حدودی، 90 درصد تخمین می زنند. همینطور با توجه به میزان محاسبه نشتی سالیانه یعنی 1 درصد، حجم گاز در شیشه بعد از 20 سال، به چیزی حدود 70 درصد خواهد رسید.
در صورتی که هر گونه پرسشی در رابطه با دستگاه تزریق گاز تک خروجی اتومات و ویژگی های آن، لیست قیمت روز این تجهیزات و شرایط سفارش آنلاین دارید، مشاورین متخصص گروه تولیدی و بازرگانی کارا به شما کمک نموده و مشاوره دقیقی قبل از خرید، ارائه خواهند داد.

بازرگانی کارا

بازرگانی کارا از سال 1380 فعالیت خود را در زمینه شیشه دوجداره و مونتاژ درب و پنجره upvc آغاز نمود و با توجه به احساس نیاز بازار ایران مبنی بر استفاده از ماشین آلات مدرن و جدید ، از سال 1386 واردات ماشین آلات مدرن و پیشرفته شیشه دوجداره و یو پی وی سی انجام گردید و در ادامه اقدام به تولید برخی از ماشین آلات مطابق با استانداردهای بین المللی نمود.

شماره های تماس با ما

01133202747-8
01133701223-4
09120129060
09355550046
09363054085
09355550049
© 2022 kara-machinery.com - Designed By Mehdi Edalat Back To Top

Offcanvas